Wynajem mieszkań dla studentów

Wynajem mieszkań dla studentów

Czas wakacji to dla wielu studentów okres intensywnych poszukiwań mieszkania na wynajem, w którym będą mieszkać podczas roku akademickiego. Jeśli więc, jesteśmy właścicielami nieruchomości w pobliżu uczelni lub w dobrym miejscu komunikacyjnymi i chcemy wynająć mieszkanie, istnieje duża szansa, że zainteresuje się nim właśnie student. Sprawdźmy jakie zalety ma wynajem mieszkania studentowi?obą.

Wyższy przychód z wynajmu mieszkania

Studenci zazwyczaj mają ograniczony budżet i w wielu przypadkach decydują się na wynajęcie mieszkania w kilka osób – często ze znajomymi. Takie rozwiązanie jest korzystnie nie tylko dla właściciela nieruchomości, który uzyskuje większy przychód ze względu na ilość lokatorów, ale także dla wynajmującego, który płaci nieco mniej dzieląc mieszkanie z inną osobą.

Wynajem długoterminowy

Wynajem mieszkania dla studenta wiąże się z podpisaniem umowy najczęściej na cały rok akademicki – około 10 miesięcy. Dzięki czemu przez ten okres, właściciel ma zagwarantowane regularne przychody. Ponadto wielu studentów decyduje się na wynajem lokum na cały rok, ponieważ podczas przerwy wakacyjnej pracują, odbywają praktyki oraz staże. Jeśli warunki wynajmu odpowiadają obu stronom, często zdarza się, że przez cały okres trwania studiów wynajmujemy mieszkanie tym samym lokatorom.

Wyposażenie mieszkania

Dodatkowym atutem jest fakt, że mieszkanie dla studentów nie musi posiadać wysokiego standardu. Młodzi ludzie nie potrzebują nowoczesnych sprzętów mebli czy urządzeń. Podstawowe wyposażenie oraz sprzęt AGD w zupełności wystarczą.

Wynajem mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości

Decydując się na wynajem mieszkania warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Zapraszamy do ASSET Nieruchomości. Nasi eksperci zadbają, aby warunki wynajmu były dotrzymane i dopełnią wszelkich niezbędnych formalności. Dodatkowo przygotują ofertę mieszkania na wynajem – wykonają odpowiednie zdjęci oraz filmy, a także wykonają czynności podczas przekazania mieszkania. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku oraz wykwalifikowany zespół potrafi skutecznie i szybko znajdować najemców. Zapraszamy do kontaktu.

Call Now Button