Nieruchomości to wciąż najbardziej stabilna inwestycja

Nieruchomości to wciąż najbardziej stabilna inwestycja

Nieruchomości to wciąż najbardziej stabilna inwestycja

Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób w obecnych czasach inwestować pieniądze. Stale rosnąca inflacja znacznie zmieniła lokowanie kapitału wielu inwestorów. Jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji jest aktualnie nabycie nieruchomości – w tym przed wszystkim zakup mieszkań. Warto jednak zaznaczyć, że aby inwestycja przyniosła planowane korzyści, należy wybrać skuteczne formy inwestowania i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przekonamy się jakich.

Zakup mieszkań pod wynajem

Inwestycja w nieruchomości, które planujemy wynająć to źródło stałego i bezpiecznego przychodu. Popyt na wynajem mieszkań stale rośnie. Z ofert wynajmu korzystają nie tylko studenci, których lokum znajduje się blisko uczelni, ale także rodziny, które ze względów finansowych nie posiadają zdolności kredytowej na zakup mieszkania na własność. Nie można zapomnieć, że sporą część wynajmujących stanowią aktualnie uchodźcy z Ukrainy, którzy w Polsce szukają schronienia przed wojną i nie zwracają większej uwagi na lokalizację danej nieruchomości. Znacznie ważniejszym czynnikiem jest dla nich korzystna cena. Wynajem mieszkań doskonale sprawdzi się także w miejscowościach turystycznych. Obecnie spora cześć turystów częściej korzysta z apartamentów (mieszkań) niż hoteli.

Nieruchomości to wciąż najbardziej stabilna inwestycja

Zwiększenie wartości nieruchomości – House Flipping

Bardzo popularnym sposobem na inwestowanie jest zakup nieruchomości, która ze względu na swój stan oferowana jest w niskiej cenie. Inwestor ponosi niższe koszty nabycia mieszkania, remontuje je i podnosi jej wartość, sprzedając z 20 lub 30% zyskiem. Warto jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie zajmie nieco więcej czasu i nie będzie generować zysków od razu po nabyciu, co nie oznacza jednak, że nie jest opłacalne.

Zalety wynajmu nieruchomości

Decydując się na wynajem mieszkania inwestor zapewnia sobie stały, pasywny dochód. Dodatkowo nieruchomości mieszkalne z biegiem lat zyskują na wartości – ich cena z roku na rok jest coraz większa.

Jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości pod wynajem i nie wiemy w jakiej lokalizacji wybrać mieszkanie, warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości Asset. Profesjonalny i doświadczony zespół specjalistów w dziedzinie nieruchomości, pomoże znaleźć nam mieszkanie w dogodnej lokalizacji oraz atrakcyjnej cenie, które będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem najemców.

Call Now Button