Jak urządzić mieszkanie pod wynajem długoterminowy?

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem długoterminowy?

Mieszkanie do wynajęcia

Wynajem mieszkania to obecnie bardzo powszechna forma dodatkowego źródła przychodu wielu osób, która generuje określone zyski w bezpieczny sposób. Spora grupa najemców, już podczas zakupu mieszkania, zakłada z góry, że będzie przeznaczone ono na wynajem. Nabycie mieszkania na własność to pierwszy duży krok, teraz pozostaje kwestia jego wyposażenia. Jak urządzić mieszkanie pod wynajem długoterminowy, aby zachęcało klientów oraz było funkcjonalne? Przekonajmy się.

Uniwersalna aranżacja oraz odpowiednio dobrane wyposażenie do mieszkania może okazać się kluczem do sukcesu. Z pewnością wnętrza ze zniszczonymi meblami lub zepsutymi urządzeniami czy nieschludnie wyglądającymi ścianami, sufitem lub podłogą, nie przyciągną potencjalnego najemcy.

Potencjalny odbiorca

Ważną kwestią podczas wyboru wyposażenia do mieszkania jest fakt, komu chcemy je wynająć. Tutaj kluczową rolę odgrywa metraż nieruchomości – te o dużych gabarytach pomieszczą zarówno singla, parę jak i rodzinę z dziećmi. Natomiast kawalerka ogranicza się już tylko do pewnej grupy najemców – często singli oraz studentów. Ze względu na różne potrzeby oraz styl życia tych osób, wnętrze mieszkania dla singla będzie nieco różniło się od tego, w którym zamieszka rodzina z dziećmi. Dlatego właściciel nieruchomości powinien zaopatrzyć mieszkanie tylko w podstawowe elementy wyposażenia. Pozostałe meble, dodatki czy urządzenia zakupią zgodnie ze swoimi potrzebami.

Indywidualne upodobania

Podczas aranżacji mieszkania na wynajem warto wykorzystać uniwersalne rozwiązania i nie kierować się własnymi preferencjami. Czysta, ładna i prosta stylizacja będzie strzałem w dziesiątkę. Drugą ważną kwestią w tym przypadku są wydatki, które przy uniwersalnej aranżacji na pewno będą mniejsze, niż realizacja własnych wymarzonych wizji wnętrzarskich. Tworząc uniwersalną i prostą stylizację przyszły najemca będzie mógł wprowadzić do wynajmowanego mieszkania swoje wizje i poczuć się komfortowo – jak u siebie.

Mieszkanie do wynajęcia

Wykończenie wnętrza

Jeśli chodzi o kolorystykę ścian oraz sufitu mieszkania na wynajem warto wybrać jasne odcienie, ponieważ są uniwersalne, wizualnie powiększą i rozjaśnią wnętrze oraz idealnie sprawdzą się w każdej stylizacji. Lepiej rezygnować z dywanów czy wykładzin i zastąpić je panelami lub płytkami, ponieważ są bardziej praktyczne i łatwiej je utrzymać w czystości. Urządzając mieszkanie na wynajem warto postawić na trwałe materiały, które ewentualnie posłużą także kolejnym najemcom.

Wyposażenie łazienki oraz kuchni

Wielu najemców przed podjęciem ostatecznej decyzji o wynajęciu mieszkania zwraca szczególną uwagę na wyposażenie kuchni oraz łazienki. Te pomieszczenia powinny być w całości umeblowane i wyposażone w niezbędne urządzenia AGD – lodówkę, kuchenkę gazową, pralkę, wannę lub kabinę prysznicową oraz meble.

Ściany oraz podłogi w kuchni i łazience najlepiej pokryć płytkami. Doskonale poradzą sobie z trudnymi warunkami panującymi w tych pomieszczeniach – wilgocią, zabrudzeniami oraz wodą. Jeśli zdecydujemy się na pokrycie ścian farbą lub tapetą, z pewnością po jakimś czasie będziemy musieli odświeżyć ich wygląd, ze względu na powstałe zachlapania oraz plamy.

Mieszkanie do wynajęcia

Planujesz wynająć mieszkanie? Chcesz zasięgnąć fachowej porady u doświadczonej osoby? Skorzystaj z usług biura nieruchomości Asset. Oferują profesjonalne i kompleksowe usługi – przygotują ofertę wynajmu Twojej nieruchomości oraz zadbają o bezpieczeństwo transakcji, dopracują warunki umowy oraz stworzą wszelkie niezbędne protokoły.

Call Now Button