Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Koncepcja Home staging zrodziła się z idei, że kupujący dom czy mieszkanie, podejmują decyzję w ciągu pierwszych 90 sekund od wejścia do mieszkania. Jest to technika polegająca na podkreśleniu każdego atutu sprzedawanej nieruchomości w celu przyspieszenia jej sprzedaży za jak najlepszą cenę. Home staging wykracza daleko poza zwykłą dekorację wnętrz, ponieważ ma na celu przede wszystkim stworzenie domu, wedle gustów potencjalnych kupców.

Home staging – to działa!

Home staging jest sztuką w tym sensie, że skupia uwagę potencjalnych nabywców na mocnych stronach nieruchomości. Koncepcje tą wprowadziła Barbara Schwartz. Podczas gdy amerykański rynek nieruchomości był w środku kryzysu w 1972 roku, ta dekoratorka wnętrz, opracowała szereg technik, które pozwoliły jej sprzedawać nieruchomości szybciej i bez negocjacji. Home staging nie polega na sprzedaży domu po zawyżonej cenie, ale na podniesieniu wartości nieruchomości. Inscenizacja i aranżacja wnętrza ma w kliencie wzbudzić pragnienie natychmiastowego zamieszkania w danym domu czy mieszkaniu.

Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Dekoracja domu

Dekontaminacja, depersonalizacja, uporządkowanie przestrzeni, naprawa drobnych uszkodzeń, wymiana kilku elementów, renowacja, dekoracja, remont, konserwacja przestrzeni zewnętrznych, nowe oświetlenie – to wszystko proste techniki, które mogą całkowicie odmienić daną przestrzeń. Statystycznie Home staging skraca czas sprzedaży domu nawet trzykrotnie.


Co decyduje o tym, czy potencjalny nabywca domu chce kupić nieruchomość? Nie zależy to od tego, czy ta znajduje się we właściwej lokalizacji, w odpowiedniej cenie i czy ma odpowiednią liczbę sypialni, ponieważ z tą informacją, potencjalny nabywca zdążył się już zapoznać. Decydującym czynnikiem jest emocjonalna reakcja na nieruchomość i to, czy widzą siebie tam mieszkających. Im czystsza, cieplejsza, schludniejsza, jaśniejsza, bardziej przestronna i bardziej zachęcająca jest przestrzeń, tym bardziej prawdopodobne jest, że kupujący będzie mógł ją sobie wyobrazić jako swój dom.


Chcesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość? Zapraszamy do biura nieruchomości Asset. Doświadczony zespół naszych ekspertów przygotuje atrakcyjną ofertę sprzedaży lub wynajmu Twojej nieruchomości wraz z opisem, zdjęciami oraz materiałem video. Sprawdźcie aktualne oferty nieruchmości na sprzedaż.

Call Now Button